PES 2018 Ön İnceleme

 

Konamı elini çabuk tutarak PES 2018′in Trailerını(review) yayınlamadan görsellerini paylaşmaya başladı.. Paylaşılan MYCLUB menü yönetimi formasyon ve menajerlik modları ile ilgili görseller kullanıcıları heyecanlandırmış olmalı ki kullanıcılar oyun içi hikaye ve oynanabilirlikle ilgili beklentilerini üst seviyeye çıkarmış durumda. Bu durum ikinide dene tarafını seç gibi 🙂

Unutulmamalıdır ki Konamı PES serisine EA Sport’un FİFA serisine baktığı pencereden bakmıyor. Konamı futbolu bir zevk ve eğlence oyunu olarak görüyor ki ;oynanabilirlik, oyun motoru ve saha içi hikayesi biraz daha yavan durumda. Şimdi ilk önce görsellikten başlayalım sonrada oyun içindeki beklentilerimizi sıralayalım.

Myclub modunda ciddi iyileştirmeler ve yenilikler yapacaklarını gecen seneki PES 2017 oyununda kısmen izledik. Her ne kadar yetersiz olduğunu görsekte bu sene birkaç sihirli dokunuşla bunu dezavantajı revize edeceklerini düşünüyorum.

Görsellerde Türkiye için dikkat çeken en büyük ayrıntı Galatasaray formasının yer aldığı Extras(Ekstralar) menüsü. Akıllarda iki soru var: Oyunda Spor Toto Süper Lig mi yoksa sadece dört büyükler mi olacak?Aslına bakarsanız Konamı Avrupa pazarında en büyük ilgiyi Türkiye’den görüyor.

Başlıca sebebi Türk oyuncular oyun salonlarında ikili kapışmalarda PES serisini tercih ediyor. İkili kapışmalarda oyuncular için asıl amaç zevk ve eğlence iken gerçekçilik pek de önemli bir konu değil. Bu sebeple dört büyüklerin olması biraz kolaya kaçmak olur. Benim görüşüm Konamı için Spor Toto Süper Lig’in olması Türk Devletlerindeki pazarın da elini kuvvetlendirir.

Menajerlik ve Efsane Ol modunda ciddi değişimler ve daha fazla detaya yer verilecek gibi görünüyor . Konamı eğer doğru şekilde revize ederse Menajerlik ve Efsane Ol modu oyuncuları yaklaşık günlük 10-12 saatlik bir oyun serüveni bekliyor demektir. Ama unutulmamalıdır ki sadece revize etmek yetmez oyun içi hikayesi ve oyun motoru da mod ile harmanlanmış olmalıdır. Örnek olarak  Konamı öncelikle : kalecileri geliştirmek ,oyunu sahanın geneline yaymak, defanstan çıkarken abuk sabuk mantık dışı pas hataları  ve gerçekte olmayan pres anlayışını düzeltmeli  tamam eğlence ve zevk ön planda olan bir oyundur PES serisi ama PES 2014’den sonra olan seriler oyuncuyu haliyle canından bezdiriyor.

 

Lisans konusunda henüz bir gelişim yok halen bildiğimiz PES yani lisans gün geçtikçe FİFA’ya kayıyor

Sistem gereksinimleri

İşletim sistemi: Windows 7 – 8/8.1- 10

İşlemci: Intel Core i5-3450 3.1 GHz veya AMD FX-4100 3.6GHz

Bellek: 8 GB RAM

Ekran Kartı: 2 GB GeForce GTX 650 veya Radeon HD 7750

DirectX: Version 11

Depolama alanı: 30 GB

Önerilen sistem gereksinimleri

İşletim sistemi: Windows 10 x64

İşlemci: Intel Core i7-3770 3.4 GHz veya AMD FX-4170 4.2 GHz

Bellek: 8 GB RAM

Ekran Kartı: 2 GB Nvidia GeForce GTX 660 veya AMD Radeon HD 7950

DirectX: Version 11

Depolama alanı: 30 GB

PES 2018 fiyatı: 199 TL

PES 2018 Ön İnceleme” için 2 yorum

 • 3 Ekim 2017 tarihinde, saat 01:20
  Permalink

  Bu lisans hiçbir zaman çözülmeyecek hazır el almışken lisans yamasınıda koyaydın be kaan 🙂

  Yanıtla
  • 3 Ekim 2017 tarihinde, saat 01:21
   Permalink

   🙂 ferdim demesi kolay Sen şimdilik devam et mençıstır blue ile 🙂

   Yanıtla

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: