FİFA 2018 Ön İnceleme

Yeni FIFA’da uzaktan şutlar da bir hayli dikkat çekiyor, sadece dikkat çekmekle de kalmıyor hemencecik gol oluveriyor. Gerçekten uzaktan iyi şut çekebilen oyuncuların farkının anlaşılabilmesi için bu şutların biraz zayıflatılması gerektiği kanaatindeyim. Belki de demoda değiştirilemez şekilde 4 dakika olan devre süresi boyunca bol bol uzaktan gol keyfini yaşamamızı istemiştir EA. Şut isabeti dışında şut ve top mekaniğinin daha da geliştirildiğini belirtmeden geçmeyelim. Oyuncuların ters ayaklarıyla şut çekmeye kalkıştığınızda ise topun taca doğru yuvarlanmasını izlemeye hazır olmanız lazım.

Sadece uzaktan şutlar değil bütün şutlardaki genel iyileşmeye, defans yapmaya alışma da sürecini de eklediğimizde bol gollü sonuçlar kaçınılmaz oluyor. Çeşitli zorluk seviyelerinde ve farklı takımlarla yaptığım maçlarda genellikle 4-5 gol görmeyi başardım ve beklemediğim şekilde Legendary seviyesindeki ilk maçımı da kazandım. Farklı takımlardan bahsetmişken demoda 12 adet takım;

Manchester United

Manchester City

Real Madrid CF

Atlético de Madrid

Juventus F.C.

FC Bayern Munich

Paris Saint-Germain F.C.

LA Galaxy

Toronto FC

Boca Juniors

D. Guadalajara

Vissel Kobe

ve 4 farklı stadyum;

Santiago Bernabéu

La Bombonera

StubHub Center

King Fahd Stadium

bulunuyor.

Bu takımlarla istediğiniz zorluk seviyesinde 4 dakikalık devrelerden istediğiniz kadar maç yapabilirsiniz. Bunun dışında, bir takım temel ayarları değiştirmenize de izin veriliyor. Kontroller de dahil bütün ayarları ancak geçici olarak kaydedebiliyorsunuz, bir daha oyunu başlattığınızda bütün ayarlar ilk haline dönmüş oluyor. Elbette, tam sürümde böyle bir kısıtlama olmayacaktır.

 

Bu takımlarla istediğiniz zorluk seviyesinde 4 dakikalık devrelerden istediğiniz kadar maç yapabilirsiniz. Bunun dışında, bir takım temel ayarları değiştirmenize de izin veriliyor. Kontroller de dahil bütün ayarları ancak geçici olarak kaydedebiliyorsunuz, bir daha oyunu başlattığınızda bütün ayarlar ilk haline dönmüş oluyor.Tabi buda doğal olarak oyun içerisinde demo modda pek fazla bişey yapamayacağımız anlamına geliyor 🙂

Yüzler konusunda Fifa’da durum alıştığımız gibi her sene olduğu gibi Fifa serisi gene oyuncu benzetmelerinde daha da iyiye gidiyor aşağıdaki durumda 17 ve 18 üzerinden resmi paylaşıyorum.

 

Genel olarak baktığımızda yeni FIFA’nın oynanışının, size oyuncu üzerinde bir nebze daha fazla kontrol imkanı verdiğini ve animasyonlar tarafından daha az kısıtlandığını söyleyebilirim. Bu gelişmeler ufak gibi gözükse de oyun içindeki genel gidişata çok etkisi olduğunu ilk andan itibaren siz de hissedeceksiniz. FIFA 2018 29 Eylül‘de bizleri bekliyor olacak.

 

Fifa 2018 için sistem gereksinimleri;

 

Minimum:

  • OS: Windows 10 – 64-Bit
  • CPU: Intel i3 6300T – Intel i3 4340, ve Intel i3 4350 veya AMD Athlon X4 870K – AMD FX-4350 ve FX-4330
  • RAM: 8GB
  • Depolama Alanı: 50.0 GB
  • Ekran Kartı: NVidia GeForce GTX 660 2GB veya Radeon RX 460, R9 270, R7 370

Önerilen:

  • OS: Windows 10 – 64-Bit
  • CPU: Intel i3 6300T – Intel i3 4340 ve Intel i3 4350 veya AMD Athlon X4 870K – AMD FX-4350 ve FX-4330
  • RAM: 8GB
  • Depolama Alanı: 50.0 GB
  • Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 670 veya AMD Radeon R9 270X

 

Tam sürüm Fifa 2018 de tekrar bir incelemede görüşmek üzere…

 

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: